דילוג לתוכן

הכרעת הדין במשפט קצב – הספין של בכירי הפרקליטות

דצמבר 31, 2010

יום שמח. כיף לחשוב על המתלוננות שעשו להן לינץ' ועכשיו כל העולם יודע שהן צדקו. יום שמח לפרקליטים שעמלו קשה מאוד מאוד כדי להגיע כאן לצדק. כיף לראות את הסנגורים והספינולוגים של קצב מתבכיינים. אביגדור פלדמן כבר התחיל להלחיץ את ההרכב בנוגע לעונש – הוא משמיץ בכל מקום את שופטי ההרכב ובד בבד מספר שהוא חושש להשמיץ אותם כי הם יתנקמו בקצב בגזירת העונש. יפה היה לשמוע היום את התובעים מודים למתלוננות ולהרגיש את הקשר שנרקם ביניהם.

מצד שני, היה מוזר לראות את מסיבת העיתונאים של משה לדור (תותח אמיתי אגב) ואת הראיון של שי ניצן בערוץ 10. לדור אמר אפילו שמני מזוז ראוי להערכה בגין תפקודו בפרשה. הטיעון המרכזי שלו ושל ניצן הוא: במהלך המשפט התגלו ראיות חדשות מרכזיות שלא היו ידועות לפרקליטות כשזו הגיעה להסדר הטיעון. קראתי את תקציר פסק הדין. השופט באמת  כותב שהתגלו ראיות חדשות. עם זאת, כשעוברים לבחינת הראיות באופן פרטני לא מוזכרת שום ראיה חדשה כזו. יכול להיות שיש ראיות חדשות אבל זה לא משנה. הפאשלה של מזוז היא פאשלה רצינית ואי אפשר למחוק אותה. 

כשהפרקליטות מנסחת טיוטת כתב אישום, שבה מתוארים שני מקרי אונס, ואז מגיעה להסדר טיעון מצ'וקמק עם כמה חיבוקים ומאסר על תנאי בלבד, זה יכול לקרות רק כאשר הפרקליטות השתכנעה פתאום שאין סיכוי סביר להרשעה. אחרת, אין דבר כזה שעוד לפני שהחל המשפט מגיעים להסדר טיעון, במסגרתו כתב האישום מאבד כמעט את כל חומרתו. העובדה שבסופו של דבר, אחרי שקצב התחרט, כתב האישום שהוגש היה זהה לטיוטא המקורית, מצביעה על כך שהפרקליטות לא הגיעה להסדר הטיעון כי סברה שאין סיכוי סביר להרשעה, אלא מסיבות אחרות. בקיצור, בהסדר הטיעון ויתר מזוז על 90% מחומרת כתב האישום למרות שהיה סיכוי סביר להרשעה בגרסה החמורה של כתב האישום (כך עולה מהחלטתו להגיש את כתב האישום המקורי אחרי שקצב נסוג מההסדר). כל זה בתיק שיש בו עדויות של שלוש עדות שונות שנכנסו לכתב האישום!  (ועוד כמה עדויות על הטרדות מיניות שהתיישנו ושימשו להוכיח "שיטה").

למה זה קורה? כי גם מני מזוז הוא בן אדם. כשמבלבלים לך את המוח  על הסדר טיעון מקל, וכשהמשמעות של אי קבלתו היא אלפי שעות עבודה, השמצות אישיות כנגדך והעלתך על מוקד במידה וחס וחלילה הנאשם מזוכה, אז פתאום בלבולי המוח של הסנגורים נשמעים יותר משכנעים ממה שהם.

וככה קורה שבן אדם שיש נגדו עדויות של שבע מתלוננות שונות כמעט מתחמק מהכלא.

From → Uncategorized

2 תגובות
  1. סגלוביץ הוכיח כישורים מבריקים בחקירת קצב-והתוצאות בהתאם.
    אך קיימים תיקים שערורייתיים פי 1000 מקצב, שטויחו במזיד,ושובשו בהפקרות מוחלטת במשטרה, באופן הכי מופקר שמתאים למשטרה אפלה, היכן אתה כראש חקירות? מה אינך יודע? יש מידע כי סגלוביץ איש מקצועי והגון, אך יתכן שכמות כה הזויה מטויחת של תיקי עברות מין ואונס, של פושעים מטורפים ומסוכנים שטויחו בתחנות ואינו מכיר את התעשיה? ניתן לך קרדיט שאינך מכיר,והלוואי שזה נכון, הנתיים המידע המזעזע אודות התופעה המדאיגה, המאפיינת תיקים מין החמורים ביותר שלא הגיעו כלל לחשיפה של בהמש"פ,שם לא היה סיכוי לעבריינים ,אך שלטון החוק הוכיח במקרה קצב,שהתעוררו מהתרדמת בה נישלטו על ידי אנשי סררה מאנשי חוק הנגועים בשחיתות שעושים בממלכה הפלילית כבשלהם,לדור ובייניש, אנשים חזקים,החלו לנתב את הדרך לשיקום המערכת שניפגעה באופן טוטלי ונשלטת בידי אנשי סררה,אנשי החוק פליליים מתועבים עם חבריהם להונאה,רימו,שיקרו,וגדעו את החוקה העברית המפוארת שהיתה, יקח זמן רב לנקות האורוות,אך לפחות זיהו את מה שקורה מתחת לאפם, ועל כך אנו גאים ותומכים בדרך החדשה ומקווים שמדינת תחזיר העטרה ליושנה .

  2. UVP permalink

    ו… הייתכן כי התקשורת פעלה כאן כשורה? בשקילות, באחריות, משהו?…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: