דילוג לתוכן

אוניברסיטת ת"א – הבית של השמאל הקיצוני

דצמבר 21, 2010

היום קיבלו הסטודנטים של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב הזמנה לתיבת המייל שלהם. ההזמנה היא למפגש ששמו "הפרדה במרחב". התצלום על ההזמנה מראה אישה המנסה, ללא הצלחה כמובן, להזיז את גדר ההפרדה. באופן תמוה, מההזמנה אפשר ללמוד שהמפגש הוא חלק מסדרת מפגשים בשם "עיצוב מדיניות פמינסטית". המשתתפות במפגש הן אורלי לובין, דורית אברמוביץ', ענת הופמן, ענת סרגוסטי ונויה רימלט. כל החמש הן (להחזיק כסא!) נשות שמאל קיצוני. מיקום  הפארטייה: הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב.

מספר הערות למארגנות:

א. קודם כל, סחתין על פאנל שכולו פלורליזם של דעות.

ב. נושא גדר ההפרדה הוא אכן נושא פמיניסטי לוהט. מדובר ללא ספק בגדר סקסיסטית, שמהווה את הפגיעה החמורה ביותר שיש היום בזכויות של נשים פלסטיניות. מודה שהצלחתן לעורר את הסקרנות שלי. יש לכן אולי עוד מידע על מצוקות של נשים פלסטיניות?

ג. טבעי שבחרתן בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב כמקום המפגש – אין כמו בבית.

ד. מילה טובה אחרונה לפקולטה למשפטים – תודה שהודעתם לכל הסטודנטים על המפגש ועזרתם לקדם אותו. בשביל זה הרי נתנו לכם הסטודנטים את כתובות המייל שלהם.

From → Uncategorized

3 תגובות
 1. נברא permalink

  לגס הרוח שיודע לגגל

  "גדר ההפרדה היא רק דוגמא אחת ומטאפורה למחסומים המפרידים בין גברים לנשים?…" החלקת על הראש?

 2. אחד שיודע לחפש בגוגל permalink

  אתה מתנהג כחמור, וקופץ בראש מבלי לברר. מחיפוש מהיר שעשיתי בגוגל, עולה שהמונח "הפרדה במרחב" מתייחס להפרדה בין גברים לנשים במרחב הציבורי.

  הנה התיאור המלא של הכנס, שאתה לא טורח להביא לקהל הקוראים:
  "בשנים האחרונות אנו עדות ליותר ויותר גבולות ומחסומים, המפרידים בין נשים לגברים ובין נשים לנשים. גדר ההפרדה, מדרכות נפרדות במאה שערים ואוטובוסים נפרדים הם רק מספר דוגמאות להפרדות שיוצרות הדרה, היררכייה, דיכוי וריחוק. האם כל הפרדה היא פסולה? האם יש יתרונות לספרטיזם פמיניסטי? כיצד יש להתמודד עם מרחבים מופרדים? מהם הקולות של נשים בדיון על הפרדה?"

  גדר ההפרדה היא רק דוגמא אחת ומטאפורה למחסומים המפרידים בין גברים לנשים, מה שתואם את הגדרת הפאנל כפי שציטטת. כך שהפאנל לא עוסק בגדר ההפרדה כגדר הפרדה בין ערבים ליהודים, זו סתם התגובה הפבלובית של כלבים כמוך שחושבים שבכל פעם שמוזכרת המילה "הפרדה" מתכוונים בהכרח לעניין הזה שהשמאל הקיצוני מנסה לעלות על סדר היום בעזרת תחבולות שונות.

  • לזאולוג שיודע לחפש בגוגל.
   הטקסט שציטטת, שמציג את הנושא של הכנס, מדבר על שתי דוגמאות בלבד להפרדות שעליהן הולכים לשוחח בכנס: גדר ההפרדה וההפרדה בין גברים לנשים בחברה החרדית (באוטובוסים ובמדרכות). האיור שמוצג על ההזמנה הוא של גדר ההפרדה. מכאן כלב כמוני מסיק שגדר ההפרדה היא נושא מרכזי בפאנל.
   אתה צודק בהחלט כשאתה אומר "שהפאנל לא עוסק בגדר ההפרדה כגדר הפרדה בין ערבים ליהודים". הוא עוסק בגדר ההפרדה כ"דוגמא להפרדה בין נשים לגברים ובין נשים לנשים". את הקישור המטומטם בין גדר ההפרדה לבין פמיניזם יכולים לעשות רק שמאלנים קיצוניים (ראו כדוגמא את הקישור של דורית אברמוביץ' בפוסט עצמו).
   בכל מקרה, הציטוט שהבאת הוא לא ממש חשוב. כל הטיעונים שלי עדיין תקפים:
   הכנס הוא כנס פוליטי שעוסק בגדר ההפרדה (אך כנראה לא רק בה), כל המשתתפות בכנס הן שמאלניות קיצוניות והפקולטה למשפטים מספקת לכנס אכסניה וגם מקדמת אותו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: