דילוג לתוכן

שקרן, שקרן, בוער לו הישבן

אוגוסט 12, 2010

ביום שישי פירסם אמנון אברמוביץ' את מסמך גלנט וטען כי "מקור המסמך הוא מקור אמין ופורה מזה שלושה עשורים. אין לי ספק לגביו". במוצאי שבת, אחרי שהסתבר שחלק גדול מהציבור לא כל כך קונה את האותנטיות של המסמך, שינה אברמוביץ' את  גרסתו. הוא אמר שהוא ערב למקור, שנמצא "מחוץ לסצינה" והוא "נטול אינטרס", אבל לגבי המסמך – אין לו דרך לדעת אם מדובר במסמך אותנטי או במסמך שזייפו דורשי רעתו של גלנט. אז לפי גרסת אברמוביץ' ממוצ"ש, ברור שהמקור שלו הוא לא זה שייצר את המסמך ואולי זייף אותו. הרי אם אברמוביץ' סומך כל כך על המקור הבלתי-מעורב שלו, ומצד שני לא יודע לומר אם האיש שייצר את המסמך עשה מעשה זיוף מטעם אויבי גלנט או לא, אז ברור שהמקור והמייצר הם שני אנשים שונים, לא?

אבל רגע, משהו פה לא מסתדר! היום בבוקר סיפר אברמוביץ שלצורך פרסום המסמך, שינו הוא והמקור את צורת המספור של הסעיפים,  שכן מדובר בצורת מספור ייחודית למקור ואם המסמך היה מפורסם כפי שהוא, הדבר היה עלול להביא לחשיפתו. אז מכאן אפשר להבין שהמקור הוא בכל זאת גם זה שייצר את המסמך.

אז מה האמת אברמוביץ'? אם המקור לא ייצר את המסמך, איך יכול להיות שהוא מכיל את שיטת המספור הייחודית שלו בתוכו? אם המקור הוא כן זה שייצר את המסמך, איך יכול שמצד אחד הוא סופר-מהימן אבל מצד שני אתה לא יכול להגיד שהוא לא זייף את המסמך? איך יכול להיות שמצד אחד הוא בלתי מעורב, אבל מצד שני אתה לא יודע לומר שהוא לא מרמה את הציבור לטובת יריבי גלנט?

שקרן, שקרן, בוער לך הישבן! ולא בפעם הראשונה או השניה או השלישית.

מודעות פרסומת

From → Uncategorized

4 תגובות
 1. לוקה בראצי permalink

  לדעתי אתה טועה.
  הגיע לידי אברמוביץ מסמך מאל"מ גבי סיבוני – הוא המקור של אברמוביץ. זה בעתון הבוקר.
  הוגה המסמך / הוגי המסמך עדיין לא נחשפו.

  המשטרה טוענת שהמסמך – לא חשוב הפורמט – מזוייף.

  אבל מה פירוש מזויף?
  התוכן שלו מזויף גם כן? ממש לא. זוהי תכנית להמלכתו של גלנט לרמטכל.
  והיא מתמששת בימים אלו.

  מה שקרה לדעתי הוא זה:
  גבי סיבוני קיבל מסמך שהסתובב לו בתפוצה כזאת או אחרת.
  גבי סיבוני לא ידע מי עוד קיבל את המסמך או ראה אותו.
  תוכן המסמך הרתיח אותו, כמו גם אחרים שראו את המסמך.
  המציאות הראתה שהתוכנית שנהגתה במסמך מתממשת אחת לאחת. כולל תדמית הנעלב של אשכנזי, מיפוי הכוחות השונים במטכל, וכו'. כתב אותו מי שבקיא ומנוסה בעניינים.
  המסמך כולו מקדם את גלנט לרמטכלות ומטיל רפש באחרים.
  מה היה צריך סיבוני לעשות?
  היות ולא ידע מי עוד קיבל את המסמך בפורמט א' שלו – הוא החליט ליצוק את אותו התוכן לפורמט ב', כך שגם מי שמסר לסיבוני את המסמך לא יזהה שמקור ההדלפה הוא סיבוני עצמו. וזה פשר שינוי המספור – ליתר בטחון. לטשטש את המקור.

  הוא רצה לעשות משהו לסיכול התכנית המפורטת במסמך.
  גם ההגדרה של המשטרה למונח זיוף טעונה פירוש: אם הקלידו מחדש במחשב של אברמוביץ למשל, ומספרו מחדש- אבל שמרו על התוכן המקורי – האם זה זיוף? לא ולא. זוהי הגנה על המקור.

  לדעתי, אנשיו של אהוד ברק וארד מאחרי המסמך – ולא יעזרו הכחשות. איכות התוכן היא לא כזאת שזייפן אקראי יכול לייצר. רק מוח אסטרטגי שמכיר היטב את הנפשות הפועלות ואת יחסי הכוח יכול לייצר מסמך כזה.
  ופה נדמה לי שהמשטרה מטייחת. להגיד שהמסמך מזויף בלי לחשוף את הזייפנים – זה טיוח סוביייטי ממש.

  • לוקה,
   למה שבכלל סיבוני יחשוב שיש כמה פורמטים למסמך הזה? מאיפה אתה בכלל קובע או מניח שיש לו כמה פורמטים? במיוחד לאור העובדה שעל המסמך הופיע הלוגו של אייל ארד, כך שהוא לכאורה נחזה להיות כזה שיצא כתוצר של פגישת עבודה.

 2. חיים permalink

  הגיע העת שמידה כנגד מידה תופעל כנגד האיש הדוחה הזה : אנו עדים כעת באופן דרמטי לירידתו מעל הבמה של מי שנחשב לשופר , למאתרג ולמי שמייצג את השמאל הבזוי והמאוס.
  אם נקח בחשבון את המצוקה שבה שרוייה כעת הקרן להחדשה להשמדת ישרל ,ביחד עם ירידת קרנם של שופריהם התקשורתיים , הרי לך מידתיות שמיימית לעיקרון המידה כנגד מידה…

 3. אורי סיון permalink

  הכל חצוב בסלע אתה מהזה צודק … לדעתי יש פה ענין שהצמד הנ"ל קנאו לסקופים של איילה חסון והיו חייבים לצאת בחדשות באיזה ידיעה מרעישה….ומה זה משנה נכון או לא נכון
  חוץ מזה כל פעם שאני רואה או שומע שיש משהו שקשור לאייל ארד הפופיק שלי זז בחוסר מנוחה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: